Hizmetlerimiz | MÜHENDİSLİK FAALİYETLERİ

Arvensis Mühendislik

Arvensis odak noktası mükemmelik olan anlayışı ile müşterilerine hizmet vermek amacı ile kurulmuştur. Müşterilerini Ar-Ge ve Yatırım Teşviklerinden faydalandırmanın yanı sıra, müşterilerine mühendislik faaliyetleri sunarak yeni ürünlerin tasarımını yapmak, mevcut ürünleri geliştirmek, mühendislik, tasarım ve geliştirme alanlarında da hizmet vermek amacındadır.

Arvensis mühendislik geniş ve uzman kadrosu ile kısa sürede, en yüksek kalitede ve en son teknoloji kriterlerini göz önüne alarak tasarım, mühendislik ve Ar-Ge konularında hizmet vermektedir.

Günümüzde gerek küçük ölçekli gerekse büyük ölçekli firmalar hali hazırda ar-ge faaliyetlerini kendi bünyelerinde karşılamaktadırlar. Ancak bu faaliyetleri yürütürken bütün uzmanlık alanlarını kendi bünyelerinde bulundurmaları hem maliyet artışına hem de dinamizmin azalmasına neden olmaktadır. Bunun sonucunda ar-ge faaliyetleri aksamakta ve firmalar büyük mali külfetlerin altına girmektedirler.

Arvensis mühendislik olarak;

Ürün tasarımı

Ürün geliştirme faaliyetleri

Geriye dönük mühendislik

3 boyutlu ölçülendirme

Ölçüsel kalite kontrol

alanlarında firmalara destek ve danışmanlık hizmeti vererek müşteri memnuniyetini teknik deneyimi ile birlikte en üst düzeyde tutmak isteğindedir.

Ürün tasarımı:

Ürün tedariği sağlayan firmaların mevcut ürünlerinin ömürleri günümüz çağında eskiye oranla daha kısa olmaktadır. Bu nedenle pazarda sürekli yenilik ve gelişen teknolojiye ayak uydurmaları gerekmektedir. Bu nedenle modern teknolojiye ayak uydurabilmek için ürünlerin güncel olması ve rekabete uygun olması gerekmektedir.

Firmamız uzman kadrosu sayesinde mevcut AR-GE altyapısı olan  firmalara tasarım konusunda destek vererek ürünlerinin çağa ayak uydurabilmesi ve rekabete uygun olmasını sağlamaktadır.

Ürün Geliştirme

Mevcut ürünler yenilenmediklerinde zamanla müşteri ihiyaçlarına karşılık verememekte ve gelişen küresel rekabet ortamında Pazar paylarını ürünlerini sürekli geliştiren rakiplerine kaptırmaktadırlar. Dolayısı ile hem rekabet ortamına ayak uydurabilmek hem müşteri ihtiyaçlarına karşılık verebilmek ve hemde artan maliyetleri en aza indirebilmek için ürün geliştirme süreci büyük önem arzetmektedir.

Arvensis Mühendislik çağa ayak uyduran uzman kadrosu ile hem seri imalat hemde kalıplı imalatlara yönelik projeleri başarılı ve doğru bir şekilde müşreilerinin gerçekleştirmesi için yol gösterecek bir yapıya sahiptir.

Tersine Mühendislik

Tersine mühendislik aslında ülkemizde bilinenin aksine kopyalama yöntemi değildir. Tersine olarak tanımlanmasının sebebi; mevcutta olan bir ürünün özelliklerinin incelenerek hangi amaca ne şekilde hizmet ettiğinin analizinin yapılması ve aynı doğrultuda aynı amaca yönelik daha gelişmiş, amacını aynı üründen daha uzuz ve daha kısa zamanda yapabilmesi için yeni bir ürün tasarımı oluşturmaktır.

Bünyemizde bulunan mühendisliğin farklı konularında (konstrüksüyon, analiz, tasarım, ürün geliştirme, malzeme) kendisini uzmanlaştırmış kadromuz ile tersine mühendislik konusunda müşterileimize doğru, kaliteli ve hızlı çözümler sunmaktayız.