TÜBİTAK KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı Kapsamında Verilen Destek Üst Limiti 2 Kat Arttırılarak 1 Milyon 200 Bin TL'ye Çıkarıldı!

https://www.arvensisdanismanlik.com.tr/uploads/duyurular/tubitak-66.png

TÜBİTAK tarafından KOBİ projeleri için verilen 600 bin lira destek iki kat arttırılarak 1 milyon 200 bin liraya çıkartıldı. Bununla birlikte tüm bölgeler ve tüm şehirler için verilen bu destek ile KOBİ'lerin Ar-Ge projeleri sayesinde ülkede gelişmenin ve yeniliğin önü daha da açılmış oldu. 

KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı kapsamında Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ) ölçeğindeki kuruluşların teknoloji ve yenilik kapasitelerinin geliştirilerek daha rekabetçi olmaları, sistematik proje yapabilmeleri, katma değeri yüksek ürün geliştirebilmeleri, kurumsal araştırma teknoloji geliştirme kültürüne sahip olmaları, ulusal ve uluslararası destek programlarında daha etkin yer almaları hedeflenmekte ve bu hususta atılan adımlar desteklenmektedir.

Program kapsamında desteklenecek olan harcama ve gider kalemleri aşağıdaki gibidir:
1. Personel giderleri,

2. Seyahat giderleri,

3. Alet, teçhizat, yazılım ve yayın alım giderleri,

4. Danışmanlık hizmeti ve diğer hizmet alım giderleri,

5. Malzeme ve sarf giderleri,

6. Türkiye’deki üniversitelere, TÜBİTAK’a bağlı Ar-Ge birimlerine, özel sektör Ar-Ge kuruluşlarına ve benzeri Ar-Ge kurum ve kuruluşlarına yaptırılan Ar-Ge hizmeti giderleri.

Programda uygulanacak destek oranı, her dönem için sabit olup %75 olarak belirlenmiştir. 

9 Mayıs 2022

Destekler hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç

Son yazılarımızı okumak için bloğumuza göz atın.

Bloğa Git