MİKRO ve KÜÇÜK İŞLETMELERE YÖNELİK HIZLI DESTEK PROGRAMI YAYINLANMIŞTIR!

https://www.arvensisdanismanlik.com.tr/uploads/kosgeb-slider-deneme.jpg

Covid-19 salgını kapsamında mikro ve küçük işletmelere KOSGEB tarafından istihdam performansına dayalı faizsiz ve teminatsız geri ödemeli destek verilecektir !

Programın Amacı: Mikro ve Küçük İşletmelerin (MKİ) salgın şartlarında faaliyetlerini sürdürmelerinin ve geçmiş dönem ortalama istihdam seviyelerini koruyarak yeni personel istihdam etmelerinin sağlanmasıdır.  

 

Destek Kapsamı ve Bileşenleri

İmalat, bilgisayar programlama, bilimsel Ar-Ge sektörleri ile Covid-19 salgınının nispeten daha fazla etkilediği bazı hizmet ve ticaret sektörlerindeki Mikro ve Küçük  işletmelere yeni istihdam edeceği  personel başına 100.000 TL geri ödemeli destek verilecektir.

Program iki bileşenden oluşmaktadır.

Birinci Bileşen: Program Kapsamındaki Sektörler Tablosundaki sektörlerde faaliyet gösteren MKİ’ler için istihdamı koruma ve asgari bir yeni 12 aylık istihdam oluşturma taahhüdüne karşılık işletme sermayesi desteği.

İkinci Bileşen: Program Kapsamındaki Sektörler Tablosundaki sektörlerde faaliyet gösteren yenilikçi genç MKİ’ler için istihdamı koruma ve asgari bir yeni 12 aylık istihdam oluşturma taahhüdüne karşılık işletme sermayesi desteği.

 

Programdan Yararlanma Koşulları

Her iki bileşen için;

 

Sadece İkinci Bileşen için, yenilikçi genç MKİ olma Kriteri;

2017 ve sonrasında kurulmuş olup desteğe başvuru tarihi itibariyle aşağıdaki şartlardan herhangi birini sağlayan yenilikçi genç MKİ’ler başvurabilecektir:

 

Destek Kapsamında Yeni İstihdam Edilecek Personelde Aranan Şartlar:

 

Destek Üst Limiti

Yeni istihdam edilecek personel başına 100.000 TL geri ödemeli destek verilecektir.

İşletme sahibi kadın ise veya işe alınan personelin kadın olması durumunda, destek personel başına 10.000 TL artırımlı olarak uygulanacaktır.

Mikro işletmeler en fazla 2 personel, küçük işletmeler en fazla 5 personel için destek alabilecektir.

 

Program son başvuru tarihi 31.03.2022'dir.

Program kapsamında yeni personelin işe alınacağı son ay Nisan 2022'dir.

6 Ocak 2022

Destekler hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç

Son yazılarımızı okumak için bloğumuza göz atın.

Bloğa Git