Akredite KOBİ Danışmanı ile Çalışmanın Avantajları

https://www.arvensisdanismanlik.com.tr/uploads/blog/blog6.jpg

Firmamız Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından düzenlenen Kobi Danışmanlığı Seviye 6 Sınavı'nda başarı göstererek KOBİ Danışmanı Belgesini almıştır. Firmamız aldığı bu belge ile Akredite KOBİ Danışmanı sıfatını kazanmıştır. Bu içeriğimizde Akredite Kobi Danışmanı kimdir? Akredite KOBİ Danışmanları ne iş yapar? Akredite KOBİ Danışmanı ile çalışmanın işletmelere sağlayacağı avantajlar nelerdir? sorularının cevaplarını ele alacağız.

Akredite KOBİ Danışmanı Kimdir?

Akredite KOBİ Danışmanları, Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin (KOBİ) proje hazırlama ve yürütme süreçlerine yardımcı olacak rehberlerdir.

Akredite KOBİ Danışmanları Ne İş Yapar?

Akredite KOBİ Danışmanları, ilgili mevzuat çerçevesinde, KOBİ'lere  danışmanlık hizmeti sağlar, hazırlık süreçlerini yürütür, sunduğu hizmetin sürdürülebilirliğini sağlar, KOBİ'lerin mevcut durumunu analiz eder, sorunlarını tespit eder, çözüm önerileri getirir, yönlendirme ve tavsiyelerde bulunur.

Akredite KOBİ Danışmanı ile Çalışmanın İşletmelere Sağlayacağı Yararlar Nelerdir?

Firmamız sunduğu Danışmanlık Hizmeti kapsamında işletmelerin alt yapısını, mevcut durumunu ve ihtiyaçlarını değerlendirmekte, onlar için en uygun çözüm önerilerini ve finansman kaynaklarını sunmaktadır. Akredite KOBİ Danışmanı ile çalışmanın en büyük avantajı ise burada devreye girmektedir. İşletmeler Akredite KOBİ Danışman’ından aldığı Danışmanlık Hizmeti için KOSGEB’den hibe desteği alabilmektedirler.

KOSGEB’in hangi programından Danışmanlık Desteği alabilirim?  Destek miktarları ve oranları nelerdir? sorularının yanıtları için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

Program Adı Gider Kalemi Destek Miktarı ve Oranı
İleri Girişimcilik Desteği Mentörlük, danışmanlık ve işletme koçluğu desteği 10.000 TL
KOBİ Teknoyatırım - KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı Eğitim ve danışmanlık desteği %60 ([(%30 Geri ödemesiz + %70 Geri Ödemeli) veya (%70 Geri Ödemeli)]
Stratejik Ürün Destek Programı

Hizmet Alım Desteği 

-Eğitim ve Danışmanlık Gideri

Üst limiti geri ödemeli veya geri ödemesiz ve geri ödemeli destek birlikte olmak üzere toplam 100.000 (yüzbin) TL

KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı

 

Danışmanlık hizmeti (Proje başvuru formu hazırlama konusunda alınan danışmanlık hizmeti) %60 (Desteğin %70’i geri ödemeli, %30’u geri ödemesiz destek olarak ödenir).
Uluslararası Kuluçka Merkezi ve Hızlandırıcı Destek Programı

Uluslararası Kuluçka Merkezi Kurma Programı

**Operasyonel Giderler Desteği 

-Danışmanlık hizmeti

1’inci ve 2’nci yıl için % 80
 3 ile 5’inci yıllar için % 60

**Uluslararası Hızlandırıcı Programı 

-Danışmanlık Giderleri

% 80
İŞGEM/TEKMER Programı Eğitim ve danışmanlık

Destek programı başlangıç tarihinden itibaren yıllık 100.000 TL’yi geçmemek üzere toplam 300.000 TL’ye kadar eğitim ve danışmanlık hizmeti alınmasına yönelik destek sağlanır.

Destek Oranı %75

 

Ayrıntılı bilgi için bizlerle iletişime geçebilir, güncel haber ve duyurularımızı kaçırmamak için sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz. 

26 Ağustos 2021

Galerimiz

Destekler hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç